Szafy wnękowe na wymiar – całkowita swoboda projektowania

Data: 23 lipca, 2021

Jedną z najważniejszych cech każdego pomieszczenia domowego jest funkcjonalność. Projektanci dążą do tego, by zawsze współgrała ona jak najlepiej z estetyką, dlatego wszystkie meble i akcesoria muszą mieć określony wygląd i miejsce, aby mogły służyć jak najlepiej. Sztuką w aranżowaniu wnętrz jest możliwie najlepsze wykorzystanie warunków, jakie ta oferuje, dlatego w większości przypadków idealnym rozwiązaniem są szafy wnękowe. Zintegrowane bezpośrednio ze ścianą stanowią trwałą konstrukcję, dla której nie ma żadnych ograniczeń. Tego typu zabudowy możemy zaprojektować w dowolny sposób, określając ich przeznaczenie i wielkość. Przy odpowiednim rozstawie pozostałych mebli szafa wnękowa na wymiar stanie się nieocenionym elementem wyposażenia przestrzeni. Jako klienci, mamy możliwość idealnie dopasować mebel do swojego gustu i oczekiwań. Nie tylko dobierzemy odpowiednią kolorystykę, ale i zdecydujemy, jakie akcesoria mają się pojawić wewnątrz. Decydując się na montaż warto wypytać zleceniobiorcę o wszystkie możliwości, jakie mamy do dyspozycji. Najlepsze firmy świadczące tego typu usługi znajdziemy chociażby w Poznaniu i okolicach, skąd są w stanie dotrzeć niemal w każde miejsce na terenie województwa. Jeśli dobrze przeanalizujemy cały projekt, będziemy mogli zmieścić w jednej zabudowie całą odzież wierzchnią, buty, nakrycia głowy, pościel i nie tylko.

Najwyższy poziom komfortu – wyposażenie szaf wnękowych

Ogromną zaletą szaf wnękowych jest to, że pasują do niemal każdego pomieszczenia. Doskonale sprawdzą się w sypialni, osobno wydzielonej garderobie, salonie, pokoju dziecięcym, biurze, a nawet w łazience. Do tego stanowią świetną metodę ekonomicznej organizacji przestrzeni na mniejszym metrażu. Jeśli chodzi o zagospodarowanie wnętrza, do wyboru mamy rozmaite elementy. Szafy wnękowe na wymiar mogą być wyposażone zarówno w tradycyjne szuflady na składane ubrania i bieliznę, jak i w drążki do wieszania odzieży. W przypadku płytkich szaf zaleca się montaż wieszaków wysuwanych montowanych na specjalnych szynach. Zawiesimy na nich marynarki i koszule. Istnieją również osobne wieszaki na spodnie oraz przeznaczone na krawaty. W dolnej części szafy będziemy mogli zorganizować kilka wysuwanych półek na buty. Elegancko wyeksponowane będą zawsze gotowe do użycia w zależności od pogody lub okoliczności.

Funkcjonalne dodatki montażowe w szafach wnękowych

Oczywiście wieszaki i specjalnie dobrane półki to nie wszystko. W przypadku cięższych elementów odzieży takich, jak kurtki czy płaszcze będziemy mogli dobrać na przykład solidniejsze haczyki wbijane w płytę szafy. To także doskonały wybór, jeśli mamy do czynienia z płytszą zabudową. Oprócz wszelkich standardowych elementów wypełniających, szafy wnękowe na zamówienie posiadają specjalną funkcję zwaną spowalniaczem. Jest to element montażowy, który sprawia, że drzwi przesuwne będą zamykały się powoli i łagodnie. Skrzydło w momencie pchnięcia jest hamowane, dzięki czemu spokojnie dosuwa się do końca. Nie ma tu więc mowy o przypadkowych trzaśnięciach i wywoływaniu hałasu. W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest zająć nawet całą ścianę funkcjonalną szafą wnękową niż inwestować w pojedyncze mniejsze meble. Dzisiejsze standardy montażowe pozwalają stworzyć stylową zabudowę pod sam sufit i na dowolną szerokość. Dzięki tego typu konstrukcji zmieścimy niemal wszystkie elementy garderoby w jednym miejscu, wykorzystując dostępną przestrzeń w najbardziej ekonomiczny sposób.

Zapraszamy do kontaktu!

Z chęcią porozmawiamy o Twoim pomyśle na wnętrze!