Szafy pod zabudowę – propozycje projektowe

Data: 25 czerwca, 2021

Szafa pod zabudowę to szerokie pojęcie, pod którym kryje się mnóstwo rozwiązań – począwszy od wymiarów, przez wyposażenie, a skończywszy na materiale i wyglądzie zewnętrznym mebla. To wszystko decyduje z kolei o jego przeznaczeniu oraz przestrzeni, w jakiej ma powstać. Szafy pod zabudowę mogą bowiem funkcjonować w każdym pomieszczeniu. Może to być przedpokój, gdzie przechowywać będziemy odzież wierzchnią, buty, czapki i parasole. W sypialni wykorzystamy szafę, by trzymać w niej pościele i ubrania, a w kuchni posłuży jako spiżarka. Wnętrze mebla dostosujemy do własnych potrzeb, aby zmieścić w nim wszystko, co potrzebne, a kolor i wymiary dobierzemy stosownie do wielkości pomieszczenia i jego charakteru. Jeśli zamierzamy w niedalekiej przyszłości zaopatrzyć się w szafę pod zabudowę, warto wiedzieć, jakie mamy możliwości w kwestii jej budowy i montażu. A jest ich naprawdę mnóstwo.

Popularne sposoby montażu szaf

W zależności od określonych wymiarów i funkcji, mebel może wyglądać w każdym przypadku inaczej. Istnieją szafy pod zabudowę narożne, pod skosy i wnękowe. Poszczególne projekty mogą się różnić między sobą liczbą skrzydeł. Zazwyczaj spotykamy się z szafami dwu- lub trzyskrzydłowymi, jednak w większych przestrzeniach nie brakuje nawet takich z pięcioma panelami. Szersze szafy sprawdzają się idealnie w przestronnych sypialniach i z powodzeniem zastępują komody czy regały. Niekiedy dobrym rozwiązaniem jest całkowite zrezygnowanie z drzwi lub zostawienie jednej pustej luki, którą można wypełnić na przykład półkami i wykorzystać w charakterze domowej biblioteczki. Taka wielofunkcyjna szafa urozmaica przestrzeń i pozwala w jednej zabudowie zmieścić różnego rodzaju przedmioty. Podczas spotkania z wykonawcą będziemy mogli omówić wszystkie nasze pomysły i poradzić się w razie wątpliwości. W Poznaniu i okolicach bez problemu znajdziemy godnych zaufania profesjonalistów świadczących usługi na terenie całego województwa.

Dobór materiału i wykończenie szafy – jakie mamy możliwości?

Jeśli chodzi o materiał, do wyboru mamy szafy pod zabudowę drewniane lub z płyt meblowych. Pierwszy wariant cechuje się oczywiście szczególną wytrzymałością. Szafy tego typu najczęściej wykonywane są z drewna sosnowego. Materiał pokrywany jest lakierobejcą, która, w zależności od rodzaju, może imitować kolory orzecha, dębu, mahoniu i nie tylko. Szafy drewniane świetnie się prezentują w klasycznych wnętrzach, natomiast w przypadku nowocześniejszych lepsze będą te wykonane z płyt meblowych. Są tańsze od drewna i pokrywane specjalnymi powłokami chroniącymi powierzchnię i nadającymi im połysk. W przypadku płyt meblowych mamy dużo większy wybór odnośnie do koloru szafy. Niekiedy producenci stosują też płaty okleiny imitujące barwę drewna. A skoro już o materiale mowa, ogromną zaletą szaf pod zabudowę jest całkowita swoboda w projektowaniu wykończeń frontów. Jeśli mebel funkcjonuje w sypialni lub przedpokoju, praktycznym rozwiązaniem będzie montaż lustra w drzwiach. Coraz więcej klientów decyduje się również na skrzydła szklane z umieszczonymi na ich powierzchni grafikami, które tworzą atrakcyjne tapety. Tego typu pomysły doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, młodzieżowych oraz w sypialniach. Jak widzimy, rozwiązań w zakresie projektu i montażu szaf pod zabudowę naprawdę nie brakuje. Propozycji mamy mnóstwo w zależności od warunków przestrzennych oraz naszych osobistych preferencji, dlatego warto poświęcić czas na niezbędne pomiary i odpowiednie zaplanowanie całego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do kontaktu!

Z chęcią porozmawiamy o Twoim pomyśle na wnętrze!