Drzwi przesuwne na wymiar – do szafy i nie tylko

Data: 18 czerwca, 2021

Nowoczesne metody aranżacyjne pozwalają nam na tworzenie niezwykle pomysłowych projektów naszych wnętrz. Możemy wyburzyć ścianę i połączyć dwa pomieszczenia w jedno lub wypełnić ciasną wnękę nie pozostawiając pustych miejsc. Dziś każdą przestrzeń da się urządzić stylowo i na kilka sposobów niezależnie od wielkości metrażu, a elementem, który bardzo w tym pomaga są drzwi przesuwne na wymiar. Zazwyczaj funkcjonują jako fronty w większych szafach wnękowych, lecz świetnie spełniają swoją rolę również w innych miejscach w domu. Co warto o nich wiedzieć i jakie korzyści mają do zaoferowania? Przede wszystkim możemy je zastosować niezależnie od wysokości i szerokości przejścia. Drzwi przesuwne na wymiar mogą sięgać nawet do sufitu, dlatego, w razie potrzeby, będziemy w stanie z ich pomocą zmniejszyć przestronność danego pomieszczenia. Poza tym jesteśmy w stanie wykorzystać je w większej przestrzeni dzieląc ją na dwie mniejsze.

Jakie możliwości daje montaż drzwi przesuwnych?

Tego typu drzwi świetnie sprawdzają się między innymi w nowoczesnych mieszkaniach loftowych, w których bardzo często mamy do czynienia z dużo szerszymi przejściami niż w tradycyjnych mieszkaniach. W takich sytuacjach poleca się stosowanie modeli dwuskrzydłowych. Poza tym to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcemy w stylowy i prosty sposób wydzielić wnękę przeznaczoną na garderobę lub składzik. Jednocześnie drzwi przesuwne na wymiar pozwalają ekonomicznie wykorzystać dostępną przestrzeń. Podczas otwierania i zamykania skrzydło pozostaje w jednej linii, dzięki czemu nie będzie kolidowało z innymi elementami wyposażenia znajdującymi się w pobliżu. Warto więc o nich pomyśleć, gdy urządzamy mniejsze mieszkanie lub chcemy wyodrębnić ciaśniejszą strefę w domu. Świetne wrażenie robią metody wykończeniowe tego typu drzwi. Możliwości w tym zakresie mamy niemal tyle, co w przypadku samych szaf, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by zamontować sobie przesuwne lustro w garderobie lub sypialni czy też szklane drzwi o dowolnych kolorach i wzorach. W bardziej klasycznych wnętrzach egzamin zdają z kolei modele drewniane, niekiedy projektowane w taki sposób, by imitowały naderwany kawał drewna, co nadaje pomieszczeniu bardziej wiejskiego klimatu.

Szafy wnękowe z drzwiami przesuwnymi – większa funkcjonalność mebli

Szafa wyposażona w drzwi przesuwne pasuje do każdego pomieszczenia i doskonale spełnia swoją rolę niezależnie od przestrzeni. W sypialni posłuży jako miejsce do przechowywania ubrań i pościeli, a lustrzane drzwi nadadzą pokojowi funkcji garderoby. Podobne rozwiązanie sprawdzi się w korytarzu, gdzie będziemy mogli odpowiednio przygotować się do wyjścia. W pokojach dziecięcych i młodzieżowych szklane drzwi przesuwne na wymiar mogą być ozdobione stylowymi grafikami, które pozwolą jeszcze lepiej spersonalizować cały wystrój. W przestrzeniach biurowych i klasycznie urządzonych domowych świetne wrażenie będą robiły natomiast szafy pokryte naturalną okleiną. Drzwi przesuwne sprawdzą się nawet w kuchni wydzielając miejsce na spiżarkę oraz w korytarzu, by schować za nimi odkurzacz, deskę do prasowania i wszelkie inne większe akcesoria, które wymagają specjalnego schowka. Możliwości na ich wykorzystanie mamy mnóstwo, zatem wystarczy jedynie dobrze przemyślany projekt, by drzwi przesuwne stały się funkcjonalnym elementem domowego wyposażenia.

Zapraszamy do kontaktu!

Z chęcią porozmawiamy o Twoim pomyśle na wnętrze!